اولویت‌های خرید اسباب منزل ~ کوروش بار، بهترین اتوبار کالا و اثاث‌کشی در تهران

نوشته شده توسط: hesssam
8 ماه قبل
23 بازدید

چطور برای خرید اسباب منزل برنامه‌ریزی کنیم؟

خرید اسباب منزل ، مخصوصا برای کسانی که به اولین خانه مستقلشان نقل مکان میکنند، کار ساده‌ای نیست، ما امروز با یادآوری چند نکته سعی میکنیم که این کار را برای شما ساده‌تر کنیم:

لیست خرید اسباب منزل

۱. به دقت نگاه کنید

سعی کنید قبل از این که برای خانه اسباب و اثاثیه تهیه کنید، چند باری به خانه خالی سر بزنید و تصویری کلی از زمانی که میخواهید آن‌جا زندگی کنید را در ذهنتان تشکیل دهید، بگذارید قدرت تخیلتان به شما کمک کند، در ذهنتان یک بار به چیدمان خانه بپردازید.

برای هر اتاق یا هر قسمت خانه ۱۰ دقیقه زمان بگذارید تا به خوبی بازدیدشان کنید و در این ۱۰ دقیقه شروع کنید به لیست کردن تمام چیزهایی که فکر میکنید اتاق نیاز دارد، از آیتم‌های بزرگ مثل تخت خواب، صندلی یا میز آرایش شروع کنید و به آیتم‌های کوچک و فرعی مثل چراغ، قاب عکس، سطل آشغال و غیره برسید، حتی میتوانید در راهروهای خانه بنشینید و تصور کنید برای تزئین آن‌ها چه کارهایی میتوانید بکنید.

۲. اسباب منزل را اولویت بندی کنید

گام بعدی برای تجهیز کردن خانه رویایی شما اولویت بندی بر اساس بودجه‌تان است. به هر حال ممکن است شما محدودیت‌هایی برای خرج و مخارجتان داشته باشید که طبیعی است . راه حلی که در این مواقع میتوانیم به آن اشاره کنیم این است که موارد ضروری را در فهرست اولویت‌بندی‌تان در صدر جدول قرار دهید.

این موارد میتوانند شامل مبلمان، میز نهارخوری، تخت‌خواب و غیره باشند و به خاطر داشته باشید که این‌ها کالاهای اساسی و ثابت هستند و گاهی ممکن است که شما برای سالیان خیلی طولانی از آن‌ها استفاده کنید، پس اگر عمده‌ بودجه شما برای این موارد صرف میشوند، باید بدانید که جای درستی خرج شده.

بعد از آن با بودجه باقی مانده، اولویت‌های جدیدی را برای تزئین خانه لیست کنید، مثلا بنا به سلیقه و نیازهایتان بررسی کنید چه چیزهایی اولویت دارند، لوستر، آینه، قاب‌عکس، گلدان و….

لیست خرید اثاثیه منزل

۳. برای پر کردن اتاق استراتژی داشته باشید

حالا شما لیستی را بر اساس اولویت‌هایتان در دست دارید و میدانید اول کدام اتاق مبله میشود و اولویت با کدام وسایل است. اگر استراتژی شما این باشد که ابتدا ۱ اتاق را با لیست اولویت‌هایش تجهیز کنید و اگر بودجه‌تان تمام شد، پس‌انداز کرده و بقیه لیست را تهیه کنید، شما در مدت زمان مشخصی و با کمترین فشار خانه رویایی‌تان را خواهید ساخت، پس باید صبور باشید و برای هر قدمی برنامه ریزی کنید.

۴. کیفیت مهم‌تر از کمیت است

اجازه ندهید که میل و علاقه شما به پر کردن خانه باعث شود که خانه‌تان را پر از اسباب و اثاثیه بی‌کیفیت کنید، شما اتاق‌ها را بنا به زمانی که در آن‌ها سپری میکنید اولویت‌بندی کرده‌اید، پس باید آن‌ها را با اسباب باکیفیت و مناسب پر کنید. فراموش نکنید که این اثاثیه قرار است شما را سالیان طولانی و خانه به خانه دنبال کنند. در این پروسه ( خرید اسباب منزل ) شما به آرامش ذهنی نیاز دارید، پس برنامه ریزی و روشن بودن فرایندی که قرار است تا پر شدن خانه طی شود، میتواند شما را از استرس نجات دهد.

برچسب‌ها, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *